Search

Comments

You are here:Carpedia»History»Independents»1898-1901 Riker
Sunday, 24 April 2016 10:29

1898-1901 Riker

 

   Marka amerykańskich samochodów elektrycznych w epoce mosiądzu. Firma została założona przez inżyniera Andrewa L. Rikera w mieście Elizabeth w stanie New Jersey. Firma wyprodukowała niewielka ilość takich aut, zanim trzy lata później została wchłonięta przez konkurencyjną firmę Electric Vehicle Company in 1901.

   Należy w tym miejscu wspomnieć o wzmiance prasowej zamieszczonej w czasopiśmie Scientific American z dnia 26 września 1986, w której jest mowa o firmie Riker Electric Motor Company z Brooklyn w Nowym Jorku jako zwycięzcy wyścigu powozów bez koni rozegranym w Narragansett Park w mieście Providence w stanie Rhode Island. Główna nagroda wynosiła 900 dolarów. Najszybszym pojazdem był automobil Rikera, który przejechał wyścig w czasie 2 godzin i 13 minut. Prawdopodobnie był to pierwszy wyścig samochodowy rozegrany na terenie Stanów Zjednoczonych.

  • 1900ad06

  • 1899rikerad

Simple Image Gallery Extended

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.Basic HTML code is allowed.

Site Info

miejsce, gdzie miłośnicy motoryzacji amerykańskiej znajdą coś dla siebie: zdjęcia, anegdoty, broszury, dane techniczne, humor, przydatne adresy i linki. Bawcie się dobrze!

the place is intended for afficionados of American motoring. You find everything here: photos, anecdotes, brochures, technical data, fun stuff, useful addresses and website links. Have fun!!

Interesting Websites