Comments

You are here:Fun Stuff»Buick Invicta 1960 a "Francuski łącznik"
Friday, 23 December 2011 09:44

Buick Invicta 1960 a "Francuski łącznik"

 

Buick Invicta 1960 a "Francuski łącznik"

      Większość z nas pamięta niesamowity obraz pod tytułem "Francuski łącznik" z 1970 roku w reżyserii Williama Friedkina. Fabuła filmu jest oparta na autentycznych wydarzeniach z 1960 roku.

      Prawdziwym, nie filmowym, francuskim łącznikiem był Buick Invicta z 1960 roku w wersji 4-drzwiowy hardtop (flattop). Ta czarna piękność miała jedynie tysiąc mil na liczniku, kiedy ją przetransportowano statkiem z Francji do Nowego Jorku z gigantycznym, jak na te czasy, ładunkiem heroiny o wadze 112 funtów ukrytym wewnątrz samochodu.

      Ujawnione przez nowojorską policję fakty posłużyły za kanwę powieści Robina Moore'a pod tym właśnie tytułem, a dziesięć lat później Gene Hackman i Roy Scheider zagrali duet dzielnych policjantów tropiących herszta gangu narkotykowego.

      Tu koniecznie trzeba wspomnieć o identycznym Buicku Invicta, tyle że koloru beżowego. Samochody te zostały później skonfiskowane przez policję w Nowym Jorku.

      Ciekawostką są tablice rejestracyjne Buicka. Na zdjęciu można przyuważyć następujący ciąg liter i cyfr: 18 LU 75. Filmowy Lincoln Continental Mark III miał zaś prawie identyczną tablicę: 18 LU 73 (!).

      Na dalszych zdjęciach można zauważyć listwy przypodłogowe ze znaczkiem Fisher Body, które zostały specjalnie przycięte, by ukryć narkotyki. Innym schowkiem były wycięte w okolicach błotników otwory. Znawcy Buicka zauważą na pewno elektryczne szyby i fotele, które były dostępne w modelu Invicta za dopłatą.

  • frenchconnection1
  • frenchconnection2
  • frenchconnection3

Simple Image Gallery Extended

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.Basic HTML code is allowed.

Interesting Websites