Comments

You are here:American Cars»Cars' Index»Sir Vival»1959 Sir Vival
Saturday, 19 May 2012 21:15

1959 Sir Vival

Car Biography

 

     Jak sama nazwa wskazuje, przeżycie kierowcy i pasażerów w chwili wypadku było podstawowym celem designu samochodu. Walter C. Jerome z Worcester w stanie Massachusetts zbudował samochód na bazie sedana Nasha z 1948 roku.

     Budując samochód Jerome miał nadzieję przekonać do swoich pomysłów większość producentów motoryzacyjnych. Wśród tych pomysłów było dwuczęściowe nadwozie z silnikiem, układem napędowym, kierownicą na górze oraz kabiną pasażerską z tyłu. Obie części były połączone specjalnymi zderzakami. Kierowca miał przeszklone panoramiczne wnętrze z doskonałym widokiem na drogę.

     Niestety żaden z producentów nie był zainteresowany pomysłami i patentami Jerome'a. Jeden jedyny egzemplarz przetrwał do dziś i obecnie stoi w kolekcji Edwarda Moore w Bellington w stanie Massachusetts.

Silnik: zmodyfikowany sześciocylindrowy górnozaworowy, żeliwny silnik Forda o pojemności 250 cali sześciennych, wiercenie/suw: 3.68 x 3.91 cali, moc 170 KM przy obrotach 4500 na minutę. Gaźnik dwugardzielowy Autolite.

Skrzynia: czterobiegowy manual Forda, opcją miał być trzybiegowy automat Forda, Cruise-O-Matic.

Masa: długość 150 cali, rozstaw osi: 104-1/2 cali, przednia oś: 59 cali, tylna oś: 58.95, opony: 185SR x 15.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.Basic HTML code is allowed.

Interesting Websites