Comments

You are here:American Cars»Cars' Index»Cadillac»Fleetwood»Fleetwood»1971»1971 Cadillac Fleetwood
Sunday, 11 December 2011 16:49

1971 Cadillac Fleetwood

Car Biography

 

Andrzej Wolfarth portretuje Cadillaca Fleetwooda 1971

    

      Wiele myśli ciśnie się na wspomnienie tego pięknego i majestatycznego krążownika szos. Wóz tkwiący w zapomnianym, zaniechanym świecie. Kropla w lesie wspomnień, których drogi i dróżki kiedyś tak żwawo przemierzał...

      Pora najwyższa go wspomnieć, by znów nie było, że samochód przez przypadek zaparkował się w niepamięci tylko dlatego, że skończyły mu się te chwile.

      Dla nas jego historia się zaczęła w 1982 roku, w okresie stanu wojennego. Pewne małżeństwo zakupiło w Niemczech tego Cadillaca. Przygody się zaczęły, gdy okazalo się, że wg ówczesnych stawek musieliby zapłacić horrendalne cło. Więc jeszcze na granicy kupili dieslowski silnik Perkinsa ze skrzynią Robura, które następnie przełożyli do Caddiego. Widlaste serducho miał i ma jednak caly czas.

      O Cadillaku powiedział mi swego czasu Wojtek, więc z niecierpliwością czekałem na dzień wyjazdu z Krakowa do Biłgoraja :) Jak już Misia, Impala i Misia dojechaliśmy na miejsce, okazało się, że przez niedopatrzenie minęliśmy dom Wojtka. Musieliśmy zawrócić i wjechaliśmy na podjazd posesji. Od razu ukazał nam się na wprost ten wielki Caddi. Oczywiście go rozpoznałem ze zdjęć. Impala zażartowała, że wiem w który podjazd skręcić, by zawrócić :)))

      Po parunastu chwiluniach wybraliśmy się Wojtek i ja na zwiedzanie Cadillaca. Właściciel nim jeździł jeszcze do początku lat 90-tych.

      Pokazane tu fotki pochodzą z 3 różnych okresów. Najwyższy czas, by Caddi doczekał się następnej sesji zdjęciowej :)

 

3 comments

 • Comment Link Andrew Tuesday, 30 December 2014 12:16 posted by Andrew

  Oto obiecana biografia Caddiego :)
  Here's the biography of Lincoln you were promised :)

 • Comment Link Andre Sunday, 22 July 2012 11:36 posted by Andre

  "Biografie" samochodów dołączamy systematycznie. :) Kopiujemy, przeklejamy, składamy to wszystko, by nowa wersja portalu działała jak należy :) Także i ten samochód doczeka się swojej biografii :)

 • Comment Link Tomek Thursday, 28 June 2012 11:20 posted by Tomek

  Gdzie jest biografia tego Caddiego??

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.Basic HTML code is allowed.

Interesting Websites