Comments

You are here:American Cars»Cars' Index»Bosley»1953 Bosley
Friday, 25 March 2016 00:00

1953 Bosley

Car Biography

 

   Motoryzacyjne dzieło sztuki. Na pomysł zbudowania takiego samochodu wpadł Richard W. Bosley (1928 - 2009) z miasteczka Mentor w stanie Ohio.
ambicją Bosleya było zbudowanie samochodu zdolnego wyprzedzić każdy samochód na drodze, a następnie wprowadzenie go na rynek motoryzacyjny.

   Podwozie zostało zbudowane ze stalowych rur, zaś za napęd posłużył silnik Hemi od Chryslera. Nadwozie było wykonane z tworzywa sztucznego i było bardzo zgrabne, zważywszy na to, że Bosley z zawodu był specjalistą ogrodnictwa i nie posiadał wykształcenia inżynieryjnego ani projektowego.

   Auto wzbudziło duże zainteresowanie prasy motoryzacyjnej. Artykuły na temat samochodu pojawiły się w wielu czasopismach jak "Motor World", "The Motor in England", Road and Track", "Motor Life" czy "Hot Rod".

   Bosley przejeździł tym samochodem około 10 tysięcy mil, zanim w połowie lat 60-tych zamienił go na wyścigowego Chevroleta SR-2. Richard Bosley na bazie tego samochodu zbudował następnie kolejny niezwykły samochód sportowyo nazwie Bosley Interstate. Ale to juz inna historia :)

   Samochód przetrwał i jest od czasu do czasu pokazywany na targach i imprezach motoryzacyjnych. Obecnie jest własnością prywatnego kolekcjonera.

  • bosley53a
  • bosley53b
  • bosley53c

Simple Image Gallery Extended

1 comment

  • Comment Link Andrew Friday, 25 March 2016 00:14 posted by Andrew

    Wspaniałe auto, prawda?
    Isn't is a wonderful ride, is it?

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.Basic HTML code is allowed.

Interesting Websites