Search

Comments

You are here:American Cars»Cars' Index»Steinmetz»1922 Steinmetz
Thursday, 01 October 2015 10:00

1922 Steinmetz

Car Biography

 

     Do dzisiaj zachował się jedyny automobil marki Steinmetz. Został on zbudowany na bazie innego automobilu elektrycznego Detroit Electric Duplex Drive Brougham z 1914 roku. Los samochodu pozostawał przez wiele lat nieznany. Odnaleziony w 1971 roku w magazynie w miasteczku Glenville został odkupiony przez instytucję oświatowo-badawczą Union College Electrical Department, w której władzach zasiadał Steinmetz w latach 1902-13. Samochód był w opłakanym stanie. Stalowa rama skorodowała, zaś opony istniały tylko w strzępach. Po renowacji samochód jest na stałej wystawie w tej placówce, wcześniej był częścią stałej wystawy w Saratoga Auto Museum oraz jako czasowy depozyt Edison Exploratorium w mieście Schenectady.
 
    Samochód jest utrzymywany przez placówkę w nienagannym stanie i używany przy uczelnianych uroczystościach. Placówka specjalizuje się w kształceniu inżynierów i wynalazców. Przejażdżkę tym automobilem odbywają rektor oraz nowo przyjęci studenci uczelni. Samochód jeździ dzięki współczesnym bateriom. Jest to zestaw 14-tu sześciowoltowych baterii, których ładowanie i wymiana kosztuje rocznie około dwa i pół tysiąca dolarów.
 
    Samochód w całości został wykonany z aluminium. Prędkość maksymalna wynosi 25 mil na godzinę (40 km/h), a zasięg wynosi około 50 mil.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.Basic HTML code is allowed.

Site Info

miejsce, gdzie miłośnicy motoryzacji amerykańskiej znajdą coś dla siebie: zdjęcia, anegdoty, broszury, dane techniczne, humor, przydatne adresy i linki. Bawcie się dobrze!

the place is intended for afficionados of American motoring. You find everything here: photos, anecdotes, brochures, technical data, fun stuff, useful addresses and website links. Have fun!!

Interesting Websites