Comments

You are here:American Cars»Cars' Index»Chrysler»Chrysler Dream Cars»1941 Chrysler Thunderbolt
Thursday, 10 October 2013 22:47

1941 Chrysler Thunderbolt

Car Biography

   Większość ludzi pamięta Alexa Tremulisa jako legendarnego projektanta Tuckera Torpedo z 1948 roku, jednak mało kto pamięta, że zaprojektował on także przepięknego Chryslera Thunderbolt z 1940 roku zbudowanego na ramie Chryslera Crown Imperial.

  Tremulis, który pracował wcześniej w firmach Crosley i American Bantam pod koniec lat 30-tych, powrócił potem do firmy Briggs Body Works w celu stworzenia tego samochodu na zamówienie Chryslera. Przy projektowaniu Tremulis współpracował z Ralphem Robertsem. Podobnie jak w przypadku faetonów Newporta, też zbudowano pięć egzemplarzy Thunderbolta. Każdy z Thunderboltów był pomalowany w innym kolorze.

  Auto nazwane "Samochodem Przyszłości" miało nadwozie z aluminium. Samochód mogący pomieścić dwie osoby posiadał mechanizm chowający elektrycznie dach do bagażnika. Auto nie miało klamek w drzwiach, otwierało się je bowiem poprzez naciśnięcie guzika (pushbutton). Nawet szyby boczne były otwierane hydraulicznie.

  Całkowicie zakryty przód i tył nadwozia były zupełnie nowatorskim pomysłem. Chowane światła przednie, anodyzowane elementy nadwozia z aluminium oraz skórzane wnętrze nadawało autu wrażenia całkowicie "skloszowanego". Wóz był napędzany ośmiocylindrowym rzędowym silnikiem o mocy 143 KM.

  Do dzisiaj przetrwały cztery egzemplarze Thunderboltów. Jeden z nich można zobaczyć na stałej wystawie samochodów w Muzeum Waltera P. Chryslera w Auburn Hills w stanie Michigan.

  Inny, czerwony, egzemplarz należał do samego projektanta Ralpha Robertsa.

  Pozostały zielony, miał dwoch prominentnych właścicieli, amerykańskiego aktora Bruce'a Cabota i amerykańskiego kolekcjonera samochodów, Billa Harraha.

  Prezentowane tu zdjęcia pochodzą z serwisów Conceptcarz.com i Mad4Wheels.com.

  • thunderbolt41blacka
  • thunderbolt41blackb
  • thunderbolt41blackc
  • thunderbolt41blackd

Simple Image Gallery Extended

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.Basic HTML code is allowed.

Interesting Websites