Comments

You are here:American Cars»Cars' Index»Packard»Packard Dream Cars»1955 Packard Request
Saturday, 21 September 2013 20:34

1955 Packard Request

Car Biography

   Inny dream car ze stajni Packarda nosił nazwę Request - po angielsku życzenie - była to odpowiedź na prośby firm tuningowych podnoszących kwestie zmiany grilu chłodnicy. Był to zmieniony nieco model 400 w wersji hardtop z dodanymi chromowanymi piastami kół wykonanymi w firmie Kelsey-Haynes. Auto miało biało-brązowe malowanie, skórzana tapicerka była również tych kolorów.

   Wykonany niskim kosztem samochód wzbudził duże zainteresowanie, choć gdzieniegdzie podnosiły się głosy krytyki. Samochód został zbudowany w firmie Creative Industries z siedzibą w Detroit, tej samej, która stworzyła inny dream car Packarda - Panther Daytona. Krążyły pogłoski o zmianie designu seryjnych modeli na zbliżony do modelu Request, jednakże owe pomysły nie zostały zrealizowane.

   Syndyk masy upadłościowej Packarda upłynnił Requesta za 1500 dolarów. Nabywcą był Walter King z Portland, który nim jeździł po mieście i "nabawił się" nim nawet dwóch kolizji. Pod koniec lat 60-tych właściciel zaniedbał auto i porzucił je na złomowisku. Tam w roku 1973 odnalazł i odkupił go od właściciela kolekcjoner Dopps z pobliskiego miasteczka Pasco. Auto było wybrakowane, zniszczone i pokryte rdzą. Jeden ze zderzaków był połamany, zaś pręty grilla chłodnicy były wyłamane lub pogięte. Trudno w to uwierzyć patrząc na pięknie i profesjonalnie odnowionego Requesta.

   Obecnie samochód znajduje się w kolekcji Ralpha Marano w stanie New Jersey.

  • request
  • request55a
  • request55b
  • request55c

Simple Image Gallery Extended

1 comment

  • Comment Link Andrew Saturday, 21 September 2013 23:42 posted by Andrew

    Pochromowany wodospad?
    What a chromed waterfall.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.Basic HTML code is allowed.

Interesting Websites