Search

Comments

You are here:American Cars»Cars' Index»AMC»AMC Dream Cars»1964 AMC Tarpon
Thursday, 19 September 2013 08:21

1964 AMC Tarpon

Car Biography

 

    Uważa się, że firma AMC mogła i powinna była przygotować odpowiedź na Mustanga. Zamiast tego przygotowała Marlina, który nie dość, że był za duży na konkurenta Mustanga, to był jeszcze za wolny.
 
    Projekt Tarpon nie był oczywiście doskonały, lecz wszystkie błędy, jak boczne okienka, czy przód można było rozwiązać. Tarpon zebral dobre przyjęcie. Zaadaptowano go jednak nie na mniejszej płycie podłogowej modelu American, lecz na płycie podłogowej modelu Classic, gdyż firma nie dysponowała wówczas małą widlastą ósemką.
 
   Pamiętamy oczywiście, że w roku 1966 firma AMC przygotowała nową V8 (290) do nieznacznie wydłużonego Americana, ale wówczas Marlin był już produkowany drugi rok.
 

1 comment

  • Comment Link Andrew Thursday, 19 September 2013 16:11 posted by Andrew

    50 lat minęło, a pomysł świeży.
    50 years are gone, the idea remains fresh.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.Basic HTML code is allowed.

Site Info

miejsce, gdzie miłośnicy motoryzacji amerykańskiej znajdą coś dla siebie: zdjęcia, anegdoty, broszury, dane techniczne, humor, przydatne adresy i linki. Bawcie się dobrze!

the place is intended for afficionados of American motoring. You find everything here: photos, anecdotes, brochures, technical data, fun stuff, useful addresses and website links. Have fun!!

Interesting Websites